Perly Scallop

Perla Scallop je neperleťová vápenatá konkrece vytvářená rodinou měkkýšů Scallop (lat. Pectinidae). Perla Scallop je tvořena škeblí známou jako packa mořského lva (The Pacific Lion's Paw). Tento měkkýš získal své jméno díky neobvyklému tvaru skořápky, která připomíná lví packu. Perly Scallop pocházejí z pobřežních vod Střední a Severní Ameriky a nejčastěji jsou nacházeny na pobřeží Kalifornské zátoky.

Perla Scallop se nachází velmi zřídka a je vedlejším produktem divoce lovených lastur. Díky vzácnosti drahokamu nejsou lastury loveny za účelem hledání perel. Lovci lastur Scallop, kteří stráví celý život lovem tohoto měkkýše, mohou nalézt pouze malou hrstičku perel za celý svůj život.  

 

Charakteristika perel

Perly Scallop se vyznačují unikátním tvarem a barevností, která se nevyskytuje u jiných vápenných konkrecí. Perly Scallop jsou obecně symetrické (oválné, kulaté, kapkovité nebo tvaru knoflíku). Barva perly Scallop je unikátní mezi všemi perlami a vápennými konkrecemi. Perly Scallop jsou obecně zbarveny od kaštanově hnědé po švestkovou a nachází se také v temně červené, oranžové a růžové barvě.

Perla Scallop má unikátní trojrozměrný efekt (díky odrazným ploškám na povrchu), který doplňuje jedinečnou krásu drahokamu. Tento efekt, který vytváří dojem blesku, je podobný plamennému vzhledu lasturové perly.