O nás

Perly, které nabízíme pochází z oblasti Šanghaje (provincie Zhejiang), kde je soustředěno největší procento čínských perlových farem. Perly vybíráme osobně v jedné z těchto farem a díky tomu můžeme nabídnout bezkonkurenční cenu a vysokou kvalitu. Čína jako producent předehnala v kvantitě japonské farmáře a posunula se na první místo ve světové produkci perel. V současnosti je kvalita čínských perel již srovnatelná s japonskými. Rozdíl je hlavně v ceně, která je u japonských perel více než dvojnásobná. Japonské perly, které se rodí v mořských perlorodkách mají větší lesk, ale oproti perlám sladkovodním mají daleko menší životnost. Akoya nemusí vždy znamenat vysokou kvalitu, jak se většina lidí domnívá. Záleží na parametrech, které splňuje. Více o této problematice se můžete dočíst v našem článku Vše o perlách - Hodnocení perel (horní lišta). Takže se může stát, že sladkovodní perla splňující požadované parametry bude mít daleko vyšší hodnotu než perla akoya, která tyto parametry splňovat nebude.

 

K většině našeho sortimentu přikládáme certifikát pravosti vystavený Českou gemologickou laboratoří, který je v ceně. Certifikáty jsou vystavovány ke šperkům vyšší kvality. Pro šperky nižší kvality se standardně certifikáty nevyhotovují.

 

Naše certifikáty jsou opatřeny ochrannou známkou, která zamezuje jejich falsifikaci. Dále je uvedeno mimo jiné jméno a razítko znalce, jeho vzdělání v oboru a unikátní číslo certifikátu. Na základě unikátního čísla je možné si ověřit u znalce, zda tento certifikát opravdu vystavil. Znalec za tyto údaje ručí.